Nesnadná volba

Nad výběrem obrazu do nového společného domečku s romantickou polohou v lese či koupí nového gramofonu, jsem strávil dlouhé chvíle a trvalo mi, než jsem si byl jistý, že jsem vybral správně. Stěžoval jsem si na mnoho možností a značek a zpočátku si nevěděl rady. O rok později došlo na výběr zásnubního prstenu a já s nostalgií vzpomínal, ...continue reading "Nesnadná volba"

Nad výběrem obrazu do nového společného domečku s romantickou polohou v lese či koupí nového gramofonu, jsem strávil dlouhé chvíle a trvalo mi, než jsem si byl jistý, že jsem vybral správně. Stěžoval jsem si na mnoho možností a značek a zpočátku si nevěděl rady. O rok později došlo na výběr zásnubního prstenu a já s nostalgií vzpomínal, jak lehké ve skutečnosti bylo vybrat obraz na stěnu, který lze kdykoli obměnit. Zásnubní šperk však kupuji jen jednou.

Poradila až náhoda

Po týdnech obíhání zlatnictví jsme s přítelkyní navštívili trhy rukodělných prací, z kterých byla nadšena. Odnesla si domů krásnou vázu a mně došlo, že pro tak jedinečnou vzpomínku nemohu koupit nic, co by dostaly desítky dalších žen. Ještě ten den jsem našel zlatníka, jehož šperky jsou ruční výroby podle jeho vlastních návrhů a měl jasno.